לא מצאת פסק דין שחיפשת? ניתן לעשות חיפוש מתקדם ולמצא את כל רשימת פסקי הדין!

פצצ

ישראלי

בית משפט לענייני משפחה בראשון לציון היין 41597-01-21 ש’ ואח’ נ’ היועץ המשפטי לממשלה

08 מרץ 2021

לפני כבוד השופטת מירה רום פלאי

המבקשים

1. ש.ש.

2. ש.ש.

3. ע.ש. (קטין)

כולם ע”י ב”כ שירה צור

נגד

המשיב

היועץ המשפטי לממשלה משרדי ממשלה

פסק דין

1. בפניי בקשה להיתר נישואין, אשר הוגשה על ידי המבקש (להלן: ייהקטיניי).

2. הקטין מבקש להינשא בתאריך 143.21., ראש חודש ניסן, וזאת רגע לפני ספירת העומר.

3. לקטין ימלאו 18 בתאריך 74.21., ועל כן הוגשה בקשה זו, כי בית המשפט יתיר את האפשרות שלו להינשא טרם הגיעו לגיל 18.

4. בייכ היועמייש מתנגד לבקשה מאחר ולטענתו נסיבות המקרה אינן נסיבות מיוחדות המצדיקות מתן היתר נישואין, מאחר ואין מדובר בנסיבות מיוחדות הקשורות בטובת הקטין.

5. מהי טובת הקטין, זוהי שאלה שניתן לתת לה עולם מלא של תשובות. על פי התסקיר שהוגש על ידי המחלקה לשירותים חברתיים בXXXX ביום 82.21., מדובר בקטין ובארוסתו (בת 19), להם שתי משפחות מתפקדות, מסורות ואוהבות, ושתיהן הביעו אכפתיות ורצון כן לתמוך וללוות את ילדיהם הצעירים בתחילת דרכם כזוג.

6. יתרה מזאת, בתסקיר פורט כי בתקופות קודמות, עת בני הזוג היו צעירים יותר, המשפחות הביעו התנגדות לקשר מאחר וגילם היה צעיר מאוד.

פצצ

ישראל

בית משפט לענייני משפחה בראשון לציון

היין 41597-01-21 ש’ ואח’ נ’ היועץ המשפטי לממשלה

08 מרץ 2021

7. מדינת ישראל היא מדינה שתושביה משתייכים לדתות שונות ותרבויות שונות, ועל החוק לכבד כל אחת מהדתות ואף מהמנהגים הנהוגים בהן, הכל כמובן במסגרת הדין הקיים ותוך איזון בין השיקולים השונים בכל מקרה לגופו.

8. על פי התסקיר, הקטין סיים את לימודיו, מילא את חובותיו, ופנו בבקשה זו לבית המשפט רק לאחר שהוריה של ארוסתו של הקטין הסכימו לנישואיהם.

9. בית המשפט חי בתוך עמו, ומצאתי כי יש לתת משקל לטענות הקטין וארוסתו כי התקופה בה אנו נמצאים, המכונה ייתקופת הקורונהיי, יוצרת מגבלות וחוסר וודאות בנוגע למועדים בהם ניתן לחגוג אירועים כגון חתונות, והדבר שם את בני הזוג בלחצים ובחששות בנוגע למועד היום בו יינשאו. אכן, נראה כי נוצר חלון הזדמנויות בו הצדדים יכולים להינשא, מאחר ולא ניתן לצפות מה יהיה לאחר ספירת העומר, והאם ניתן יהיה להינשא בתקופה זו.

10. לאחר ששמעתי את הצדדים, את ארוסתו של הקטין ואף איזנתי בין טיעוני הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי התגבשו נסיבות מיוחדות בעטיה של התקופה בה אנו נמצאים, לצורך מתן היתר לקטין להינשא עם בחירת לבו.

11. משתם ההליך, התיק ייסגר.

<3

ניתן והודע היום כ”ד אדר תשפ”א, 08/03/2021 במעמד הנוכחים.

Qand 6

כש

*

מירה רום פלאי, שופטת

פורטל פסקי הדין בישראל

פורטל פסקי הדין בישראל

פורטל פסקי הדין של ישראל - מקום אחד לכל פס"ד של בתי המשפט הישראלי והמחוזות השונים

השאר תגובה

פורטל פסקי הדין של ישראל

פס"ד חדשים באתר

עמית הלוי ועו”ד שמחה רוטמן ואח’ נגד יו”ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21 כב’ השופט חנן מלצר ושר הפנים ח”כ אריה דרעי ועו”ד יעקב פונקלשטיין פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי) וסיעת יהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה ו4 .יצחק זאב פינדרוס ועו”ד איתן הברמן ואח’ וסיעת הליכת בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה ועיי בייב ערייד אבי הלוי ואח’ וסיעת התאחדות הספרדים שומרי התורה ותנועתו של מרן הרב עובדיה זצ”יל ול. סיעת איחור מפלגות הימין – הבית היהודי והאיחוד הלאומי, עוצמה יהודית ועו”ד אלי שמואליאן ול. סיעת איחור מפלגות הימין – הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית עו”ד אלי שמואליאןפסק דין ועסקינן בשני ערעורי בחירות, ערעור עיקרי וערעור שכנגד, בנוגע לתוצאות והבחירות לכנסת ה-21 שהתקיימו ביום 2019, ואשר תוצאותיהן פורסמו בילקוט והפרסומים ביום והערעור העיקרי והערעור שכנגד בתמצית והערעור העיקרי והערעור שכנגד בתמציתשני הערעורים עוסקים במנדט העודף השביעי, במסגרת חלוקת המנדטים והעודפים בשיטה המכונה “בדו עופר” לפי סעיפים 81 ו-82 לחוק הבחירות לכנסת [נוסח ומשולב], התשכ”ט-1969 (להלן: המנדט העודף השביעי). במסגרת התוצאות הרשמיות של והבחירות לכנסת ה-21, המשיבה 3 (להלן גם: יהדות התורה) היא שזכתה במנדט העודף והשביעי נושא הערעורים שלפנינו. ו10 ו11 ו12 ו13 ולפי התוצאות הרשמיות של הבחירות לכנסת ה-21, מספר הקולות שהיו יכולים ולהוביל להענקת המנדט העודף השביעי למשיבה 5 (להלן: הליכוד) היה קטן ביותר ובוודאי בהתחשב בכך שעסקינן בבחירות ברמה הארצית: מדובר בגריעת 71 קולות ומיהדות התורה ומהמשיבה 6 (להלן: ש”ס) הקשורות ביניהן בהסכם עודפים; או בהוספת ו14 ו15 ו1 מתוך 33
קרא עוד >>

רוצים לקבל עדכון לגבי פסקי דין חדשים שעולים לאתר?

בשליחה הינך מאשר שאנו יכולים לשלוח לך מידע שיווקי / פרסומי

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
error: תוכן זה מוגן !!