ביהמ”ש השלום בפתח תקווה, השופט רונן פלג: תקציר והחלטה בבקשה לסעד זמני להתיר למבקשת לקיים בהיכל התרבות שלה כנס (ת”א 50666-09-23)

לא מצאת פסק דין שחיפשת? ניתן לעשות חיפוש מתקדם ולמצא את כל רשימת פסקי הדין!

בית משפט השלום בפתח תקוה

תקציר החלטה 50666-09-23 אבן ישראל לחינוך יהודי נגד המועצה האזורית דרום השרון

השופט רונן פלג

נדחתה בקשת המבקשת, עמותת “אבן ישראל לחינוך יהודי”, לחייב את המועצה האזורית דרום השרון להקצות עבורה את היכל התרבות שלה, לצורך עריכת כנס בתאריך 12/10/23.

המבקשת מגדירה את עצמה כעמותה הפועלת לקידומו של סדר יום ביקורתי כלפי מה שנתפס על ידה כערכים פרוגרסיביים. תוך כך, המבקשת פועלת להשפיע על השיח בחברה הישראלית בנוגע לתנועה הלהט”בית, ובין היתר מארגנת כנסים בנושא, שקהלם העיקרי הוא תלמידי ישיבה ומורים בחינוך הדתי.

בתאריך 18/9/23 המבקשת חתמה על טופס הזמנת אירוע בהיכל התרבות של המועצה ביום 12/10/23, ואולם למחרת המועצה ביטלה את ההזמנה, לאחר שלטענתה היא נחשפה לתכנים הצפויים של הכנס ולכך שהוא צפוי לשמש במה מרכזית לאמירות קשות ופוגעניות כלפי קהילת הלהט”ב, העומדות בסתירה לערכי המשיבה ותושביה, הדוגלים בשוויון ובסובלנות כלפי האחר.

המועצה הפנתה לכך שבכנס צפויים להישמע דבריו של הרב יגאל לוינשטיין בעניין “שורשי החשיבה של תנועת הלהט”ב” ודבריו של הרב יהושע שפירא. השניים התפרסמו בכמה מהאמירות הקשות ביותר שנשמעו נגד הקהילה הלהט”בית: דבריו של הרב לוינשטיין ב-“נאום הסוטים”, הכינוי “בהמות” והקריאה “להדביר” את ההומוסקסואליות; ודבריו של הרב שפירא כי הלהט”ב הוא בבחינת “חולי הולך ומתפשט”.

המבקשת טענה מנגד שהחוק לא מתיר למועצה, כנותנת שירות, להפלות את המבקשת בשל השקפותיה ושביטול הכנס במועדו יפגע בה, שכן הוא נקבע ליום האחרון של חופשת תלמידי הישיבות, שהם קהל היעד של הכנס.

בית המשפט קבע שהנזק שעלול להיגרם למועצה אם יינתן הצו, וכן הנזק העלול להיגרם לרגשות הציבור בכלל ולאלה של חברי הקהילה הלהט”בית בפרט, גדול מהנזק שעלול להיגרם למבקשת כתוצאה מאי מתן הצו. נקבע שהמבקשת תוכל לשכור אולם במקום אחר ובזמן נדחה.

בהחלטתו בית המשפט הביא בחשבון את הטענה כי בעת ההתקשרות בין הצדדים, המבקשת לא גילתה ואף הסתירה מידע מהמועצה, הן בדבר תוכנו של הכנס והן בדבר העובדה שבחודשים האחרונים, שני גופים נמנעו מלהשכיר למבקשת אולמות לצרכי כנסים דומים באריאל ובפסגת זאב.

בקשת העמותה נדחתה והיא חויבה בהוצאות בסך של 7,500 ₪.

*** התקציר אינו בא להחליף את ההחלטה, הנוסח המחייב הוא זה של ההחלטה המלאה ***

לחזור למשהו ספיציפי?

פורטל פסקי הדין בישראל

פורטל פסקי הדין בישראל

פורטל פסקי הדין של ישראל - מקום אחד לכל פס"ד של בתי המשפט הישראלי והמחוזות השונים

השאר תגובה

רוצים לקבל עדכון לגבי פסקי דין חדשים שעולים לאתר?

בשליחה הינך מאשר שאנו יכולים לשלוח לך מידע שיווקי / פרסומי

error: תוכן זה מוגן !!