בימ”ש המחוזי ירושלים, השופטת תמר בזק רפפורט: תקציר פס”ד בערר של החברה המרכזית להפצת משקאות בע”מ נגד רשות התחרות (ת”כ מס’ 16677-03-20)

לא מצאת פסק דין שחיפשת? ניתן לעשות חיפוש מתקדם ולמצא את כל רשימת פסקי הדין!

DOCPROPERTY DocDateEng * MERGEFORMAT 27 ביוני 2023

DOCPROPERTY DocDateHeb * MERGEFORMAT ו’ בתמוז תשפ”ג

DOCPROPERTY DocNumber * MERGEFORMAT 4700-1039-2023-005612

תקציר פסק-דין

תיק ת”כ מס’ 16677-03-20 החברה המרכזית להפצת משקאות בע”מ נ’ הממונה על התחרות

סגנית הנשיא השופטת תמר בזק-רפפורט

בית הדין לתחרות (סגנית הנשיא השופטת ת’ בזק-רפפורט) דחה היום את עיקר עררה של החברה המרכזית להפצת משקאות בע”מ כנגד עיצום כספי שהוטל על החברה ביום 24.12.19, על סך כ 39,000,000 ₪, בשל הפרות שונות של חוק התחרות הכלכלית, ובשל הפרת הוראות פרטניות של רשות התחרות שניתנו כנגד החברה לאורך השנים (ת”כ 16677-03-20).

פסק הדין עוסק בקביעת הממונה בדבר שש פרקטיקות מפרות שנקטה החברה לאורך השנים.

*בכלל כך, אושר עיצום כספי בגין סעיף שנכלל בהסכמים של החברה עם לקוחות, המאפשר לחברה לבטל כליל את ההסכם, אם הלקוח יפחית את רכישותיו ממנה באופן משמעותי ביחס לשנים קודמות. סכום העיצום הופחת, שכן נקבע כי לא היה מקום להחמיר עם החברה ב 30% בגין הפרת 3 הוראות פרטניות קודמות, אלא רק ב 15%, משום שהסכמים ובהם הסעיף הפסול, עברו תחת ידי רשות התחרות בעבר, ללא הערה פרטנית ישירה בגינם.

*נקבע עיצום כספי בגין תשעה מקרים של מגבלה פסולה על הצבת מוצרי מתחרים במקררי החברה והוצאת מקררי מתחרים מנקודות החברה, תוך שבית הדין קיבל את הערר חלקית, וקבע שלא הוכחה מדיניות כללית מפרה בענין זה;

*אושר עיצום כספי בגין ארבעה הסכמים פרטניים עם לקוחות – שלושה מההסכמים כללו הסכמת בלעדיות, ואחד מהם כלל הסכמת קישור. זאת מכיוןן שהסכמות מסוג זה נאסרו על החברה במסגרת הוראות פרטניות שניתנו לה כבעלת מונופולין;

*אושר עיצום כספי בגין מדיניות סטנדרט ההנחות בה נקטה החברה, תוך הפרת התנאים בהם אושר לחברה בזמנו מיזוג עם חברת “נביעות”;

*אושר עיצום כספי בגין מהלך שנקטה החברה להוצאות קולחני “נסטי” מלקוחות;

*אושר עיצום כספי בגין מדיניות שנקטה החברה נגד יבוא מקביל. סכום העיצום הופחת, שכן בדיעבד מתברר שבמועדים הרלבנטיים לא התקיים יבוא מקביל חוקי של מוצרי קוקה קולה לישראל.

בדיון הוצג מידע חסוי ובהתאם נוסח פסק הדין הועבר לצדדים להתייחסות, בטרם יפורסם מטעם בית הדין נוסח שיהיה פתוח לעיון הציבור. כמו כן התבקשו הצדדים להציג תחשיב אודות סכום העיצום המעודכן, לאור קביעות בית הדין.

*** התקציר אינו בא להחליף את פסק-הדין, הנוסח המחייב הוא זה של פסק-הדין המלא ***

לחזור למשהו ספיציפי?

פורטל פסקי הדין בישראל

פורטל פסקי הדין בישראל

פורטל פסקי הדין של ישראל - מקום אחד לכל פס"ד של בתי המשפט הישראלי והמחוזות השונים

השאר תגובה

רוצים לקבל עדכון לגבי פסקי דין חדשים שעולים לאתר?

בשליחה הינך מאשר שאנו יכולים לשלוח לך מידע שיווקי / פרסומי

error: תוכן זה מוגן !!